6 Ważnych Czynników Wpływających na Zdrowie Włosów

przez SposobyNaLysienie.pl Posted on 540 wyświetleń 0 komentarzy

Wbrew pozorom nie jest łatwo utrzymać włosy w idealnej kondycji. Nawet dokładając wszelkich starań do tego, aby dobrze wyglądały, trudno jest uzyskać satysfakcjonujący efekt. Trzeba przede wszystkim stosować specjalistyczne preparaty i profesjonalne kosmetyki. Czasem i to okazuje się za mało. Wiele czynników negatywnie wpływa na zdrowie włosów. Warto wymienić przynajmniej 6 najważniejszych.

1. Zanieczyszczone środowisko

Jednym z czynników mających istotny wpływ na zdrowie włosów jest zanieczyszczone środowisko. Pył, gaz znajdujący się w powietrzu, a do tego jeszcze spaliny i kurz oraz rozmaite substancje chemiczne. Wszystko to źle działa na wygląd włosów, a także ich kondycję.

2. Temperatura

Wysoka temperatura ma także negatywny wpływ na zdrowie włosów, szczególnie gdy wynika ono ze stosowania suszarek, lokówek, prostownic czy gofrownic. Przede wszystkim zbyt częste sięganie po tego typu urządzenia przyczynia się do niszczenia włosów i utraty zdrowia. Tak samo, jak narażenie ich na zbyt intensywne nasłonecznienie, czy częste korzystanie z solarium.

3. Asortyment do włosów i kosmetyki

Grzebienie, szczotki, spinki, wsuwki, gumki, a nawet opaski – wszystko to negatywnie wpływa na włosy, a przede wszystkim na ich stan oraz w późniejszym etapie wygląd. Tak samo stosowanie kosmetyków do stylizacji włosów typu żele, pianki czy lakiery. To też ma negatywne działanie na włosy. Szczególnie zbyt częste stosowanie tych rzeczy i produktów przyczynia się do poważnych problemów z włosami.

4. Woda

Zdawać by się mogło, że woda dobrze wpływa na włosy chociażby dlatego, że przecież zmywa ten kurz i inne zanieczyszczenia. Jednak gdy mamy kontakt z wodą w czasie kąpieli w basenie czy jeziorze lub w innym kąpielisku, działa ona na włosy ujemnie. Przykładem jest woda w basenie, która zawiera chlor. Ten źle wpływa nie tylko na wygląd włosów i kondycję, ale nawet na ich kolor.

5. Odżywianie

Wielu osobom wydaje się, że dieta czy po prostu sposób odżywiania ma wyłącznie wpływ na wagę, a tymczasem oddziałuje też na włosy. Złe odżywianie – spożywanie pustych kalorii, brak witamin i składników odżywczych – wpływa na utratę kondycji i wyglądu, a ogólnie rzecz ujmując, wpływa na utratę zdrowia włosów. Aby włosy były zdrowe i zadbane, trzeba stosować dietę bogatą w kwasy tłuszczowe oraz aminokwasy. Jeżeli dieta będzie odpowiednia i znajdą się w niej wspomniane składniki, to wówczas włosy zyskają połysk, zmniejszy się ich łamliwość i tendencja do wypadania.

6. Choroby i leki

Różne choroby i dolegliwości, a także środki farmakologiczne mogą przyczynić się do utraty zdrowia włosów. Te osłabiają się i źle wyglądają. Tracą blask, rozdwajają się, są słabe, a nawet wypadają.

Na szczęście dziś wystarczy stosować odpowiedni preparat, na przykład Profolan, aby odzyskać piękne, zdrowe włosy. Preparat poprawia kondycję, przyczynia się do ich wzrostu, a także do atrakcyjniejszego wyglądu.

No votes yet.
Please wait...

Author

SposobyNaLysienie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *